Business and Management Control Act lub BMC Act został uchwalony w roku 1993 i prawo to było wielokrotnie zmieniane. Prawo to pomaga w rozwoju firm i ich działalności. Ustawa BMC jest w zasadzie prawem parasolowym i zawiera różne przepisy, takie jak ustawa o spółkach, ustawa o partnerstwie, ustawa o funduszach powierniczych, ustawa o ochronie konsumentów itp.

Teraz omówimy, jak przygotować się do egzaminu z BMC Act?

BMC Act jest jednym z najbardziej popularnych egzaminów w Indiach. Jeśli przygotowujesz się do egzaminu BMC Act, to możesz skorzystać z pomocy tego artykułu.

1) Poznaj swoje mocne strony:

Po pierwsze, musisz wiedzieć, że BMC Act Exam nie jest łatwym egzaminem. Musisz wyczyścić ten egzamin, aby stać się Chartered Accountant. Tak więc, należy rozpocząć studia na temat rachunkowości z naciskiem na odpowiednie tematy, a następnie przygotować się do egzaminu. Głównym powodem znajomości podstaw jest to, że będzie to pomocne dla Ciebie, gdy napiszesz egzamin. Musisz najpierw wyczyścić egzamin, a następnie przygotować się do tego samego.

2) Wybierz odpowiednią książkę:

Musisz wybrać książkę, która pasuje do Twojej osobowości i zainteresowań. Możesz albo iść na tradycyjne książki lub dla tych cyfrowych. Najlepszym wyborem będzie ten, który pomoże Ci zrozumieć pojęcia szybciej. Książki cyfrowe są łatwiejsze w użyciu i nie są drogie. Możesz czytać treść online i pobrać wersję PDF. Możesz również skorzystać z wykładów online, aby studiować koncepcje.

3) Poznaj tematy:

Musisz najpierw przeczytać tematy, w których jesteś słaby. Zrób notatkę o trudnych koncepcjach, a następnie spróbuj je przestudiować. Wykłady online mogą być bardzo przydatne dla Ciebie, ponieważ otrzymasz wszystkie wymagane informacje w krótkim czasie. Można również odwiedzić bibliotekę i uzyskać książki związane z tematem, że jesteś słaby w.

4) Praktyka:

Musisz ćwiczyć przedmioty, w których jesteś słaby. Musisz studiować te same papiery z pytaniami, abyś mógł lepiej zrozumieć koncepcję. Można również przeczytać koncepcje i uzyskać praktyczne doświadczenie.

5) Zrób mock testy:

Musisz zrobić mock test dla egzaminu, który napiszesz po kilku miesiącach. To pomoże Ci zdobyć wiedzę i przygotować się do egzaminu.

6) Zadbaj o język:

Musisz nauczyć się poprawnego języka angielskiego. Pomoże Ci to w napisaniu egzaminu. Jeśli nie rozumiesz jakiegoś słowa, to możesz sięgnąć do słownika lub stron internetowych.

7) Weź udział w regularnych zajęciach:

Możesz dołączyć do klasy, która pomoże Ci przygotować się do egzaminu. Możesz również poprosić swoich przyjaciół i krewnych o to samo.

8) Zrób plan nauki:

Musisz zrobić plan studiów dla egzaminu. Plan studiów powinien zawierać wszystkie tematy, które są słabe w. Możesz również skorzystać z pomocy próbnych testów, które zostały wykonane.

9) Bądź na bieżąco:

Musisz aktualizować się z najnowszymi zmianami w temacie. Możesz odwiedzić